Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Pabradės Komunalinis Ūkis 2015 metais iš UAB „Švenčionių švara" perėmė eksploatacijai ir aptarnavimui 440 kilometrų apverktinos būklės Švenčionių rajono vandentiekio ir kanalizacijos trasų bei nuotekų valymo įrenginių. Teko nemažai padirbėti sprendžiant techninius bei eksploatacinius šios problemos iššūkius: Milkuškų kaime įrengtas naujas gręžinys ir nugeležininimo stotis, Bačkininkų, Cirkliškio, Sarių ir Šventos kaimuose taipogi įrengtos nugeležinimo stotys.

Šventos kaime, kaip ir daugelyje kitų mūsų rajono kampelių, pagal paskirtį buvo eksploatuojami senieji nuotekų valymo įrenginiai, visų nuotekų valyklos elementų būklė buvo itin bloga, jie buvo beveik visiškai susidėvėję. Nuo pastatymo įrenginiai nebuvo remontuojami ar rekonstruojami, žiemos metu užšaldavo. Nuotekų valymo įrenginiuose nuotekos nebuvo išvalomos iki reikalingų parametrų.

UAB „Pabradės komunalinis ūkis" užsakymu, bendradarbiaujant su Aplinkos projektų valdymo agentūra bei Švenčionių rajono savivaldybe 2017-2020 metais buvo suprojektuoti ir pastatyti nauji biologiniai nuotekų valymo įrenginiai uždaro tipo AT 100 UAB „August ir ko" gamybos. Šio modelio privalumai – aukštas organinių medžiagų, azoto, fosforo valymo efektyvumas bei vieni iš mažiausių eksploatacinių kaštų. Visus statybos rangos darbus atliko UAB „Caterva" pasitelkus į pagalbą UAB „August ir ko" ir UAB „Getvita" įmones. Bendra įvykdyto projekto vertė – 104 800 Eur.

Šventos kaime pastatyti ir priduoti eksploatacijai biologiniai nuotekų valymo įrenginiai yra skirti buitinių nuotekų išvalymui nepadarant jokios žalos gamtai. Jie nekenksmingi ir draugiški gamtai, kadangi juose esantys aerobiniai mikroorganizmai biologiškai suskaldo nuotekų teršalus. Naujame įrenginyje išvalytas vanduo gali būti išleidžiamas į atvirus vandens telkinius, lietaus nuotekų sistemą, infiltruojamas į gruntą arba apdirbtas ir panaudotas iš naujo.

Šiais metais tokie pat valymo įrenginiai bus parengti eksploatacijai ir Vidutinės kaime.

Informaciją parengė:

Švenčionių padalinio vadovas Romuald Mazurkevič,

darbų vadovas Vaclav Vilkoit.